Roman Nowak Rogowo pow. Gostyń

Kolejny rok z rzędu postawiłem na odmianę Bejm i jak dotąd jestem z niego bardzo zadowolony. Ponieważ prowadzę hodowlę prosiąt oraz posiadam w stadzie około 500 macior, uprawiam Bejma w kierunku ziarnowym. Zebrane ziarno kukurydzy zakiszam z przeznaczeniem na paszę dla trzody chlewnej. Bejma uprawiam na glebach słabszych, jak i średniej klasy. Na obu typach gleb radzi sobie bardzo dobrze. Odmiana plonuje w przedziale 11-13 t/ha mokrego ziarna, na którym nie widać objawów porażenia fuzariozami. Sztywna łodyga, dzięki której nie wylega i wysoki plon ziarna to jego główne zalety. Swoją stabilność w plonowaniu potwierdził w ubiegłym, dość trudnym roku dla uprawy kukurydzy, kiedy to nie zawiódł moich oczekiwań. W czasie chłodów wiosennych wyróżniał się dobrym wczesnym wigorem. W przyszłym roku również wybiorę Bejma.


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera