Grzegorz Krzemkowski, Dębowo (woj. kujawsko-pomorskie)

Prowadzę gospodarstwo rolne ukierunkowane na hodowlę bydła i produkcję mleka. Moje stado liczy obecnie 300 sztuk, w tym 145 krów mlecznych, dlatego bardzo zależy mi, żeby uzyskiwana pasza z kukurydzy była najwyższej jakości. Taką daje mi właśnie odmiana Kosmal. Uprawiam ją już drugi rok i jestem z niej bardzo zadowolony. Kiszonka z Kosmala ma bardzo dobre pobranie i smakowitość. Sieję go na areale 20 ha na glebach 4. klasy, na których uzyskuję bardzo wysokie plony. Kolby z Kosmala są zawsze dobrze zaziarnione, rośliny wysokie i dobrze ulistnione. Kosmala na tle innych odmian wyróżnia także bardzo szybki i wczesny wigor. W kolejnych latach także zamierzam go uprawiać. Polecam Kosmala wszystkim rolnikom!


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera