Mateusz Krawczyk, agronom w Kombinacie Rolno-Przemysłowym MANIECZKI Sp. z o.o.

Chcąc dokonać wyboru odmian najlepiej sprawdzających się w warunkach, w których gospodarujemy, każdego roku zakładamy poletka doświadczalne, na których oceniamy ponad 70 odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę. Dwa lata temu do naszych testów włączyliśmy odmianę Kosynier, którą obserwujemy pod kątem uprawy na kiszonkę z całych roślin. Odmiana w doświadczeniach wypada bardzo dobrze, dlatego już drugi rok z rzędu mamy ją w uprawie na naszych polach produkcyjnych. W ubiegłym roku uzyskała plon 52 t/ha zielonej masy. Kosynier ma bardzo dobrą strawność i uzyskuje wysoki plon suchej masy. Również w tym roku, pomimo bardzo niskich opadów deszczu, Kosynier nieźle sobie radzi w polu. Jak na warunki panujące w tym roku plantację Kosyniera oceniam pozytywnie.


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera