Alina i Stanisław Ojdana, Firma rodzinna „Mineral”, Nowoberezowo, pow. hajnowski

Nasze gospodarstwo zajmuje 320 ha ziemi, z czego na areale 100 – 110 ha uprawiamy kukurydzę. Wymagania glebowe wahają się od klasy IV do klasy VI. Kresowiak jest odmianą, która dobrze przystosowuje się do zróżnicowanych warunków klimatycznych i glebowych.

Nasza działalność skoncentrowana jest na trzodzie chlewnej. Odmiana Kresowiak służy nam przede wszystkim do produkcji kiszonki z ziarna, którą przeznaczamy do żywienia na mokro. W ubiegłym sezonie obsialiśmy tą odmianą około 30 ha. Jesteśmy z niej zadowoleni, dlatego polecamy ją wszystkim, którzy jej nie znają. W kolejnym sezonie Kresowiak z pewnością znów zagości na naszych polach.


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera