Maciej Pietraszuk, Zaczopki Kolonia, pow. bialski

Prowadzę gospodarstwo rolne w województwie lubelskim. Zajmuję się produkcją roślinną na powierzchni 1300 ha. Jednym z głównych gatunków jest kukurydza uprawiana na ziarno już od ponad 20 lat. W roku 2014 zasiane jej było ponad 1000 ha, a wśród nich polska odmiana ze Smolic – Rosomak. Po zbiorach okazało się, że Rosomak wyraźnie wyżej plonował niż odmiany zagraniczne, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Dlatego w roku 2015 postanowiłem znacząco zwiększyć udział tej odmiany w zasiewach kukurydzy. Z czystym sumieniem mogę polecić Rosomaka rolnikom zainteresowanym wysokimi plonami ziarna.


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera