Łukasz Sergiel, Stary Bazanów k. Ryk

Rosomak został zebrany na ziarno. Zdecydowanie górował w plonie ziarna pośród innych odmian, które uprawiałem. Zebrałem ok. 14 ton z ha mokrego ziarna, a plon byłby na pewno jeszcze wyższy, ale bardzo duże szkody wyrządziły w kukurydzy dziki. Porównałem też Rosomaka ze starszym smolickim mieszańcem Bosmanem, który również jest znany z grubych kolb. Ziarno z trzech kolb Rosomaka ważyło 1,15 kg, a z trzech kolb Bosmana 0,85 kg, a różnica wynika z tego, że wprawdzie obie odmiany wykształcają kolby podobnej wielkości, ale osadki tej nowszej odmiany Rosomak są znacznie cieńsze. Na nowy sezon zamówiłem cała paletę Rosomaka, bo bardzo dobrze się sprawdził w moim gospodarstwie i chciałbym go uprawiać już na znacznie szerszą skalę.


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera