Mateusz Piątek, Stryj (gm. Kłoczew, pow. rycki)

Prowadzę gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleczną. Kukurydzę uprawiam na areale 80 ha, całość przeznaczona na kiszonkę. Zależy by odmiana, z której sporządzam paszę miała dobrą strawność, wysoki plon suchej masy oraz udział kolby. Parametry te pozwolą mi uzyskać wysoką wydajność mleczną, a oferuje je odmiana Ułan. Ponieważ nie lubię eksperymentować i sieję tylko sprawdzone odmiany, uprawiam Ułana już od dobrych kilku lat. Ułan daje wysoki plon świeżej masy, który sięga ponad 60 t/ha. Ponadto radzi sobie na zróżnicowanych stanowiskach, wierni plonuje i ma dobrą zdrowotność. Nie zamierzam go zmieniać na żadną inną odmianę. Ułan wart jest polecenia rolnikom, którzy prowadzą hodowlę krów wysokomlecznych.


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera