Marek Wawer, Radzików (gm. Błonie, pow. warszawaski zachodni)

Od trzech lat mamy w swojej ofercie nowość jeśli chodzi o odmianę jęczmienia jarego - Rubaszek z HR Smolice. Rubaszka wysialiśmy po raz pierwszy w naszym zakładzie w 2014 roku na areale 5 ha. Plantacja wyglądała niczym „powierzchnia oceanu”, zapowiadając już w czerwcu wysokie plony ziarna. Potwierdziły to żniwa, bo ostatecznie plon sięgnął 70 dt/ha, co w przypadku jęczmienia jarego jest wynikiem bardzo dobrym. Polecam Rubaszka wszystkim rolnikom ze względu na jego wysoki stabilny plon na poziomie odmian wzorcowych polskich i zagranicznych oraz wysoką odporność na wyleganie i choroby grzybowe występujące w jęczmieniu jarym (na zdjęciu: Michał Kamiński - autor odmiany, główny hodowca jęczmienia jarego w ZD IHAR - PIB Radzików).


Katalog odmian 2017/18

katalog small
Dobrze jest go mieć zawsze "pod ręką". Pobierz PDF

Rolnicy o naszych odmianach

Poznaj opinie producentów kukurydzy o naszych najpopularniejszych odmianach. Ci rolnicy przekonali się już co do jakości polskich odmian. Być może w przyszłości znajdzie się tu również Twoja wypowiedź?

Poznaj te opinie...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera