Lista

GZPK Szwajcaria z wizytą w Przebędowie - Hodowla Roślin Smolice

W dniu 9 czerwca 2023 roku w HR Smolice Oddział Przebędowo mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli GZPK (Getreidezüchtung Peter Kunz) z Feldbach ze Szwajcarii zajmujących się hodowlą ekologiczną zbóż, roślin strączkowych, słonecznika i kukurydzy. 

Po oficjalnym przywitaniu przez Panią Dyrektor ds. Badań i Rozwoju dr Katarzynę Gacek-Bogucką wymieniliśmy się doświadczeniami związanymi przede wszystkim z hodowlą grochu, łubinu wąskolistnego, białego oraz żółtego. Omówiliśmy problemy napotykane podczas całego okresu wegetacji roślin strączkowych, szczególnie w odniesieniu do plonów nasion, warunków meteorologicznych, szkodników i chorób roślin. Po owocnej rozmowie zaprosiliśmy gości na szkółkę hodowlaną. Zaprezentowaliśmy m.in. aktualne odmiany HR Smolice na poletkach demonstracyjnych i pokazaliśmy kwitnące doświadczenia z grochami i łubinami. Wydarzenie było nie tylko okazją do nawiązania głębszej współpracy w zakresie przyszłych projektów, ale także do zacieśnienia więzi między polską i szwajcarską hodowlą. Spotkanie było udane zarówno pod względem frekwencji, jak i pogody sprzyjającej rozmowom.

IMG-20230615-WA0001.jpg

IMG-20230615-WA0000.jpg

IMG-20230615-WA0002.jpg

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej personalizacji. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.  Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.