Lista

Niech łubin Agat zagości i na Twoim polu! - Hodowla Roślin Smolice

Wartościowe białko w każdym ziarnie łubinu wąskolistnego Agat... 

 Łubin wąskolistny jest coraz częściej uważany za ciekawą alternatywę dla tradycyjnych roślin uprawnych, między innymi z powodu wpływu na glebę oraz jego wysokiej wartości odżywczej.

W jaki sposób łubiny mogą być wykorzystywane jako alternatywa?

Sposobów jest kilka:

- jako roślina pastewna - chętnie zjadana przez wiele gatunków zwierząt hodowlanych, jak krowy, kozy, owce. Bogaty w białko i składniki mineralne, przyczynia do lepszego zdrowia i wzrostu zwierząt

- jako roślina strączkowa - nasiona bogate w białko, węglowodany i błonnik, co czyni go doskonałym źródłem składników odżywczych dla ludzi; świetna alternatywa dla mięsa

- jako roślina poplonowa - przyczynia się do poprawy jakości gleby i organicznej erozji, nie wymaga zaawansowanego nawożenia azotowego, w związku z tym jest mniej kosztowna i bardziej przyjazna dla środowiska

- jako substytut dla soi - świetne źródło składników odżywczych - bogata w białko i składniki mineralne, jednocześnie zawiera mniejszą ilość antyodżywczych substancji.

Łubin wąskolistny jest świetnym zamiennikiem dla tradycyjnych roślin uprawnych, zarówno z punktu widzenia rolnictwa; jak i żywienia człowieka oraz zwierząt.

Agat YTŁubin Agat jako produkt rolniczy, został nagrodzony dwoma prestiżowymi medalami.

Pierwszy z nich to Złoty Medal MTP 2023, jest to wyróżnienie o wysokiej wadze ponieważ Polagra Premiery organizowana przez MTP, to jedno z największych wydarzeń branżowych w Polsce, gromadzące tysiące wystawców i odwiedzających z całego świata.

Drugi z nich to Złoty Medal Konsumenta 2023, przyznawany przez rolników podczas głosowania na jeden spośród kilkunastu produktów. Oznacza to, że branży rolniczej wśród klientów finalnych jest wysoko oceniany, co za tym idzie bardzo często wybierany przez rolników podczas dokonywania zakupów.

Otrzymanie wyróżnień oznacza, że produkt został uznany za wyjątkowy pod względem jakości i innowacyjności w sektorze agro.

Zyskanie obu medali świadczy o tym, że produkt jest nie tylko wartościowy żywieniowo, ale także zyskuje uznanie w branży, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jego dalszy rozwój.

O tym pisaliśmy też tutaj :

https://www.hrsmolice.pl/pl/firma/aktualnosci/437-polagra-2023

 

Fotorelacja prezentuje likwidację poplonu pozostawionego przez okres zimowy oraz uprawę - przygotowanie stanowiska pod zasiew łubinu wąskolistnego AGAT.

Lokalizacja Smolice/Rzemiechów (woj. wielkopolskie)

Data siewu: 03.04.2023

Agat gustuje w glebach lekkich 

Obsada około 100-110szt/m2

Rozstaw międzyrzędzi 12,5cm

Siewnik Vaderstad Spirit 600S

 

Agrotechnika i nasze portfolio łubinów wąskolistnych:  https://www.hrsmolice.pl/pl/straczkowe/lubin-waskolistny

 

received 532345255735896.jpeg

received 3424908821080205.jpeg

received 738652411256022.jpeg

received 763115935158298.jpeg

received 1607089303047376.jpeg

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej personalizacji. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.  Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.