Szkoła rolnicza w Zduńskiej Dąbrowie, łódzkie, pow. Łowicki

Wysiew w dn, 28.04.2023

Zasiana została kolekcja 30 odmian smolickiej Hodowli, zarówno ziarnowych jak i kiszonkowych.

Głębkość siewu 5cm

Obsada:

-kukurydza na kiszonkę 78tys/ha

-kukurydza na ziarno 75tys/ha

 

Gleba mozika od III do V klasy ziemi.

Kolekcja została zasiana po 4 rzędy każdej odmiany.

VID-20230429-WA0000.mp4

 

Kolejną videorelacje możesz zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/5qY03gj03X0

Precsion Planting siewnik precyzyjny oferuje rozwiązanie do automatycznej regulacji nacisku redlicy w każdym rzędzie za pomocą DeltaForce.
Technologię Precision Planting należy zatem rozumieć jako ,,moduly" spośród których można wybrać i połączyć poszczególne opcje. Terminal 20/20 pozwala łatwo gromadzić najdokładniejsze dane przestrzenne o płonie i dostarcza informacji umożliwiających ustawienie siewnik pod kątem zmaksymalizowania zbiorów. Terminal streuje gęstością siewu, naciskiem redlic. Pomiary przy użyciu czujników podczas siewu umożliwiają monitorowanie odchyleń od wybranej gęstości siewu i indywidualne sterowanie naciskiem redlic dla każdego rzędu. Dokładność pojedynkowanua nasion kukurydzy przy użyciu systemu vSet, system który wykorzystuje silna próżnię i zgarniacz do prawidłowego pojedynkowania nasion o różnej wielkości i kształcie. Czujnik Smartfirmer pozwala dokładnie widzieć bruzdę. SmartFirmer mierzy temperaturę i wilgotność  gleby w czasie rzeczywistym. SmartFirmer pokazuje takie zmiany, dzięki czemu rolnik może zdecydować się na siew nieco głębszy, aby uzyskać wystarczająca wilgotność.  SmartFirmer monitoruje także pozostałości w głębie. vDrive to w pełni elektryczny system napędowy dzięki któremu można bezpiecznie i niezawodnie wykonywać siew. VDrive wyłącza jednostki siejące w razie potrzeby i zapewnia prawidłowa dawkę wysiewu nawet podczas jazdy na łukach. Pozwala to zaoszczędzić nasiona i jednocześnie zwiększa plony.

Więcej informacji na temat naszych odmian znajdziesz w zakładce Kukurydza -> nasze odmiany

 

 


Wiadomości z pola

wazny 4 zdjAgrotechnika - nawożenie, uprawa, pielęgnacja i zbiory w Hodowli Roślin Smolice

Czytaj więcej

 

Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera