Polski Związek Producentów Kukurydzy obchodził w maju jubileusz 30-lecia. Udział w uroczystej rocznicy wzięli – oprócz członków związku - liczni zaproszeni goście z kraju i zagranicy.

Uroczystość poprzedzona była posiedzeniem Walnego Zgromadzenia, któremu przewodniczył Władysław Poślednik, Prezes Zarządu HR Smolice.

W trakcie części oficjalnej spotkania miał miejsce wykład prof. dra hab. Tadeusza Michalskiego, który omówił osiągniecia PZPK w minionym 30-leciu. Drugi wykład przeprowadził prof. dr hab. Józef Adamczyk, twórca odmian kukurydzy w Hodowli Roślin Smolice. Tematem wykładu profesora Adamczyka było "60 lat hodowli kukurydzy w Polsce".

Ponadto na obchodach wręczone zostały odznaki Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla rolnictwa”, a Rada Polskiego Związku Producentów Kukurydzy wyróżniła „Złotą Odznaką PZPK” Sławomira Zagierskiego, Zastępcę Dyrektora HR Smolice za szczególne zasługi w działalności na rzecz rozwoju uprawy kukurydzy w Polsce.

Obchody miały miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i zakończyły się występem duetu skrzypcowego Paula&Kasia oraz wspólnym obiadem.


Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera