W czerwcu br. nasz Oddział w Przebędowie był współorganizatorem Ogólnopolskiego Dnia Grochu i Łubinu. Głównym celem imprezy jest promocja uprawy tych gatunków w Polsce.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję z bliska przyjrzeć się naszym odmianom, zaczerpnąć szczegółowej wiedzy nt. ich uprawy u hodowcy, a także zlustrować poletka doświadczalne, na których stosowane były bioregulatory, a także różne metody zwalczania chwastów. Prezentację prowadził dr Stanisław Stawiński, twórca odmian.

W drugiej części spotkania uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładu pt. Deficyt białka paszowego w Polsce i możliwości jego rozwiązania, który wyłożył prof. dr Wojciech Święcicki z Instytutu Genetyki Roślin Państwowej Akademii Nauk. Tematem drugiego wykładu był Rozwój klastrów produkcji nasion paszowych roślin strączkowych w Polsce. Prelegentem tego wykładu był prof. dr hab. Michał Jerzak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Gości spotkania powitał inż. Sławomir Zagierski, Zastępca Dyrektora Zakładu Głównego w Smolicach. Dziękujemy za liczne przybycie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.


Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera