02 września miał miejsce nasz coroczny Dzień Kukurydzy. Tym razem impreza odbyła się w Szelejewie. W spotkaniu uczestniczyli nasi partnerzy handlowi, rolnicy, delegacje i przedstawiciele instytutów naukowych. Spotkanie rozpoczął Władysław Poślednik, Prezes Zarządu Spółki, który powitał zebranych gości, a następnie omówił bieżącą sytuację rynkową w branży nasiennej.

 

Kolejnym stałym punktem spotkania jest prezentacja odmian kukurydzy ze szczególnym akcentem na nowe odmiany w ofercie (w tym roku mamy ich sześć: Kanonier, Podlasiak, Koneser, Juhas, Opcja, Bogoria), którą przeprowadził prof. dr hab. Józef Adamczyk oraz dr Henryk Cygert.

Po zakończeniu prezentacji była okazja do wymiany doświadczeń w uprawie kukurydzy, uzyskać fachowych porad oraz informacji na tematy związane z tym gatunkiem.

Całość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Wśród uczestników spotkania rozlosowaliśmy drobne upominki.

Współorganizatorami spotkania były firmy BASF, Adob oraz Jagro, a gospodarzem terenu, na którym w roku mieliśmy kolekcję - firma Danko.


Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera