W dniach 3-4 września 2016 roku w Częstochowie odbyła się Jubileuszowa XXV Krajowa Wystawa Rolnicza zorganizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Wystawa towarzyszyła ogólnopolskim uroczystościom dożynkowym na Jasnej Górze. Patronem honorowym był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Wśród obecnych ponad 400 wystawców,  jak co roku swoje stoisko posiadał Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB, tym razem pod hasłem "Poszerzanie różnorodności gatunków i odmian roślin rolniczych i zielarskich na obszarach wiejskich oraz podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie znaczenia roślinnych zasobów genowych". Na stoisku zaprezentowano wystawę nasion odmian roślin rolniczych, w tym: zbóż, kukurydzy. Dostępne były ulotki informacyjne oraz inne materiały dotyczące odmian roślin rolniczych, przygotowano próbki nasion do pobrania przez zainteresowanych rolników. Stoisko odwiedził także Ryszard Zarudzki Podsekretarz Stanu w MRiRW.Na stoisku obecny był przedstawiciel Hodowli Roślin Smolice Sp. z. o. o. grupa IHAR - Oddział w Bąkowie, Pan Andrzej Koszela.


Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera