W minionych miesiącach w Hodowli Roślin Smolice pomyślnie zakończył się audyt jakości zaprawiania nasion kukurydzy. Kontrola przeprowadzana była pod kątem spełniania norm systemu ESTA. Skrupulatna weryfikacja całego procesu zaprawiania potwierdziła jego europejską jakość!

Standardy ESTA zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić jakość na całym etapie produkcji, od dostawy nasion do zakładu aż po ich dystrybucję. Oprócz jakości, certyfikowane firmy są zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa procesu zaprawiania oraz bezpieczeństwa pracowników pracujących przy zaprawianiu. Firma z certyfikatem musi także zapewnić ochronę środowiska.

Jakość w produkcji nasion to dla nas priorytet od zawsze. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi. Cieszę się, że udało nam się zdobyć kolejne potwierdzenie jej wysokiego poziomu, tym bardziej, że certyfikat ESTA jest uznawany w całej Europie. Wcześniej wysoka jakość naszych nasion została wyróżniona nagrodami wielu konkursów, m.in. „Najlepsze w Polsce” oraz „Hit Regionu”mówi Adam Skowroński z Hodowli Roślin Smolice. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o poprawę jakości. U nas to proces ciągły. Finalizujemy transakcję zakupu sortownika optycznegododaje.

System ESTA (European Seed Treatment Assurance ) został stworzony przez Europejskie Stowarzyszenie Nasienne (ESA). Jednostką wdrażającą system ESTA na terenie Polski jest Polska Izba Nasienna.


Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera