W dniach 22-23 odbyła się II Ogólnopolska Giełda Strączkowych zorganizowana przez redakcję „top agrar Polska”, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Instytut Genetyki Roślin w Poznaniu. Nasza firma była jednym z partnerów wydarzenia. 

Prelegentami na spotkaniu byli m.in. Martin Back z Izby Rolniczej Górnej Austrii, dr Tomasz Piechota oraz dr Marcin Hejdysz z UP w Poznaniu. Całość kończyła się panelem dyskusyjnym z udziałem m.in. prof. Szukały i prof. Rutkowskiego (UP Poznań), prof. Gacka (dyrektor COBORU). Podczas giełdy zaprezentowano wyniki doświadczeń oraz podejmowane były tematy związane z uprawą, podniesieniem opłacalności uprawy strączkowych oraz dywagowano, co zrobić by zwiększyć powierzchnię zasiewów krajowych roślin białkowych. Spotkania miały miejsce w Wąbrzeźnie i Skarbimierzu. 

 

 


Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Gdzie kupić nasiona?

mapkaSprawdź, gdzie nabędziesz nasiona z HR Smolice, a jeśli jesteś ich sprzedawcą, poinformuj o tym rolników. Bądź widoczny oznaczając się na naszej mapie! Znajdź punkt sprzedaży najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Zobacz mapę...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera