Lista

Wizytacja - Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie  - Hodowla Roślin Smolice

Kiedy: 23.03.2023

Kto: ZSP-T CKU w Bojanowie

Kierunki: 

Technik Rolnik

Technik Weterynarii

W dn. 23.03.2023 Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie zaszczycił swoją obecnością Hodowlę Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa Ihar.

Grupa około 50 uczniowiów kierunków Technik Rolnik oraz Technik Weterynarii miała okazję zapoznać się działalnością spółki, jej celami oraz produktami. Przedstawiono podstawowe zagadnienia z zakresu hodowli, nasiennictwa i agrotechniki. Pracownicy Hodowli przekazali istotne informacje o procesie produkcji i dystrybucji nasion, a także o wymaganiach rynkowych i trendach w branży rolniczej.

Następnie grupa zwiedziła teren spółki, gdzie mogli zobaczyć na własne oczy jakie techniki stosuje się w hodowli.

W laboratorium i szklarniach uczniowie mieli okazję zobaczyć różne gatunki roślin i dowiedzieć się jak są hodowane. Zaprezentowano również najnowszy sprzęt i technologię stosowaną w badaniach i testach na nasionach.

W jednym z naszych gospodarstw uczniowie mogli obejrzeć punkt przyjęcia materiału siewnego, czyszczalnie, linię zaprawiania nasion oraz suszarnie.

Dużym uznaniem cieszył się park maszynowy bogaty w nowoczesny sprzęt i technologie, które dostarczyły odwiedzającym wiele informacji nt. metod uprawy roślin.

Podczas wizytacji uczniowie mieli okazję spotkać się z hodowcami, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniekm i odpowiadali na pytania. W działach naukowych opowiedziano o procesach hodowli, takich jak selekcja, krzyżowanie i testowanie nowych odmian. Grupa mogła obserwować jakie narzędzia i urządzenia są używane w produkcji hodowli roślin.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć w pigułce jak wygląda praca w hodowli roślin. Mamy nadzieję, że zadowoleni, pełni wiedzy i planów na przyszłość wrócili do domów.

  

Rolnictwo to szeroko pojęta dziedzina, która jest bardzo ważna dla gospodarki wielu krajów. Innowacyjna produkcja roślinna stale się rozwija i wprowadza nowe technologie i metody do produkcji żywności.

Niestety, nadal duża część społeczeństwa żyje w nieświadomości, tymczasem po ukończeniu kierunków związanych z rolnictwem istnieje wiele możliwości rozwoju w tej branży. Absolwenci mogą rozwijać i wspierać pracę w gospodarstwach rolnych, zarządzać nimi w odpowiedni sposób. Wprowadzać innowacyjne rozwiązania, nowe technologie i urządzenia wspomagając tymsamym produkcję. 

Uczniowie tych kierunków z pewnością znajdą pracę w agroprzemyśle - firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów związanych z rolnictwem (Hodowla Roślin Smolice :) ) 

 

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej personalizacji. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.  Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.