Hodowla

kolbyAktualnie prowadzimy prace hodowlane takich gatunków jak: kukurydza, pszenica, żyto, jęczmień, rzepak, groch oraz łubin. Wyniki prac hodowlanych (nowe odmiany) są na bieżąco oceniane przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, a najlepsze kreacje genetyczne wpisywane są do Rejestru Odmian. To dla nas sukces i wielka satysfakcja, że niemal każdego roku, pomimo silnej konkurencji firm krajowych i zagranicznych, nasze odmiany są wpisywane do Rejestru Odmian. Jesteśmy z tego dumni…

Postęp hodowlany

Hodowla roślin uprawnych to poszukiwanie… długie godziny spędzone w laboratorium, lata próbnych wysiewów, krzyżowań i obserwacji, by zidentyfikować najlepsze cechy odmiany. Do tego niezbędna jest wiedza, doświadczenie i zamiłowanie hodowców do swej profesji. Pozwala to oferować Państwu nowe odmiany… odmiany stworzone z pasją.

To pasja daje nam motywację do wytężonej pracy, by wciąż na nowo odkrywać te same poniekąd gatunki roślin o wyższych parametrach i nowych właściwościach. Efektem tego są korzyści rolników w postaci wyższych plonów i satysfakcji z pracy. Nam natomiast daje poczucie, że razem z nimi tworzymy postęp w rolnictwie.

postep1Chcąc zwiększać swą efektywność, wdrażamy nowoczesne metody i zaawansowane technologie w hodowli, które – nie tylko pozwalają skrócić nam czas potrzebny na uzyskanie nowych odmian – ale przede wszystkim wykreować odmiany plenniejsze i odporniejsze na skrajne warunki atmosferyczne. Uzupełniając instrumentarium naszego laboratorium o najlepiej wyposażone w Polsce komory jarowizacji i fitotronu, uzyskaliśmy możliwości przeprowadzania doświadczeń i obserwacji roślin przez cały rok. Prace prowadzone w komorach fitotronowych, symulujących warunki klimatyczne i fizyczne, pozwalają szybciej i skuteczniej poznać możliwości biologiczne testowanych roślin.

fitoStwarzamy w nich optymalne warunki do wzrostu i rozwoju, sprawdzamy odmiany w ekstremalnych warunkach temperaturowych, wilgotnościowych i świetlnych. Dzięki temu rolnicy uzyskują sprawdzone odmiany poszczególnych gatunków uwzględniające surowe i zmienne warunki klimatu. Ponadto w procesie hodowli uwzględniamy przyszłe zmiany klimatyczne, np. wzrost stężenia dwutlenku węgla. W fitotronie w atmosferze zwiększamy zawartość dwutlenku węgla i hodujemy odmiany, które za kilka lat będą doskonale rosły w warunkach zwiększającego się tężenia CO2.


Wiadomości z pola

wazny 4 zdjAgrotechnika - nawożenie, uprawa, pielęgnacja i zbiory w Hodowli Roślin Smolice

Czytaj więcej

 

Przetargi

przetarg1W związku z rozwojem poszukujemy partnerów do współpracy. Sprawdź nasze oferty przetargowe, być może będzie to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Zapoznaj się z ofertą...

Wysoka jakość

jakoscTo dla nas priorytet. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi.

Czytaj więcej...

Pszenica ozima Belissa

Nowa odmiana chlebowej pszenicy ozimej (klasa A/B) wyhodowana w HR Smolice. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Newsletter

Zapisz się do newslettera